Vanemõde - Elu armastan sind
Vanemõde - Piip-piip-piiiiiip
Kindlasti on parim kogumik Kuldnoka üllitis, ent kõige meeldivam oopus on Urmas Alendriga sisse põristatud "Minu lapsepõlve kangelane". Kui ainult Alender oleks Vanemõega enam koostööd teinud. Võimsat kraami saaks tänapäeval kõrvadesse ahmida!
Ja kui kuulatad hästi ergult
Pannes volüümi põhja
Kuuled sa lapsi sündimas Maa pääl
DELFI
Veljo Vingissare: “Võib ju öelda, et Vanemõde kokkutulek on meile nagu teine noorus, mis on peale tulnud. Aga mitte ainult. Vanemõde on alati olnud selline bänd, mis julgeb võtta seisukohti ja kellel on midagi ütelda ühiskonnas toimuva kohta — omamoodi agit-rokk. Eesti elu ise on tinginud selle, et Vanemõde muusikas sisalduvat sotsiaalset sõnumit tuleks inimestele jälle meelde tuletada. Just nüüd on õige aeg.”
Vanemõde sündis, kui 1985. aastal keelati toonase kultuuriministeeriumi poolt ära ansambli Turist tegevus. Turistis mängisid Andrus Kerstenbeck ja Veljo Vingissar. Pärast aastast jõudehetke 1986. aastal otsustasid mehed ametivõimude kiuste muusikaga edasi tegeleda ning uue bändi teha.
Teiste seas liitus bändiga ka endise Päratrusti liige Jaak Arro. 1986. aasta nääripeol astuti Tartus lavale esimese kontsertiga. Arrol tekkis mõte teha video. Selle stsenaarium sai aga liiga karm ning mõned noored pillimehed lahkusid bändist. Kerstebeck leidis Eesti Filharmoonia palgal olnud Andres Aaki ja Jüri Roosa.
Järgnev aasta oli Vanemõde jaoks hiilgeaasta.
1987. aastal läks Gunnar Graps Venemaale turneele ja otsis endale selleks bändi. Vanemõde kaotas Aaki ja Roosa. Asemele tulid Margus Alviste ja Raul Ukareda. Ukareda käis sel ajal keskkoolis ja tihti pidi Kerstenbeck käima kooli direktori juures Ukaredat kontserdi jaoks vabaks küsimas.
1988. aastal tuli sõjaväest Hendrik Sal-Saller ja liitus bändiga.
Bändis on olnud 17 erinevat bassimängijat (teiste seas ka hiljem Ameerika Ühendriikidesse suundunud Raul Sepper). 1989. aasta välisreisi ajal jäid Ivar Liinev ja Alviste välismaale ja bänd lagunes. Kerstenbeck tegi stuudios lugusid, mida kunagi esitatud pole.
1 comment:
Alendriga on neli lugu salvestatud,nendest 3 on vene keelsed
Post a Comment